Младата българска биатлониска Милена Тодорова записа най – доброто си класиране на Световното първенство. 22-годишната състезателка направи поредно силно състезание и допусна две грешки в стрелбата си, завършвайки на 2:34,3 минути зад победителката Доротея Вирер.

Италианската биатлониска Доротея Вирер спечели втори златен медал от Световното първенство в италианския зимен център Антхолтц. 29-годишната състезателка завоюва втора титла на шампионата, този път в индивидуалния старт, а преди дни спечели и преследването.

В 15-километровата надпревара Вирер направи отлично състезания, допускайки само две грешки при стрелбата. Тя пропусна мишената по веднъж в първата и втората стрелба. При третата и четвъртата бе перфектна и след силен сприн триумфира. Зад нея на 2,20 секунди завърши германката Ванеса Хинц, а трета на 15,8 секунди остана норвежката Марте Олсбу Рьозеланд.

Другите българки в състезанието Даниела Кадева и Дафинка Коева завършиха съответно 36-а и 65-а.