Никита Кучеров вкара два гола и завърши с три точки, а Брейдън Пойнт записа три асистенции при победата на Тампа Бей Лайтнинг с 5:1 срещу Монреал Канейдиънс в първи мач от финалната серия на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Словашкият защитник Ерик Чернак даде тон за победата с гол в първата третина, а Яни Гурде покачи на 2:0 във втората част на мача в "Амали Арена". Монреал, който опитва да спечели първия си трофей от 28 години насам, върна един гол малко по-късно чрез Бен Чирът, но Лайтнинг доминираше в последната третина и направи първата крачка към втора поредна купа "Стенли".

Лявото крило Онджей Палат удари шайбата от въздуха за третия гол за Тампа Бей, а лидерът по точки в плейофите Кучеров увеличи преднината на Лайтнинг на 4:1. Малко повече от минута преди сирената се разписа и Стивън Стамкос, който оформи крайния резултат. Кучеров, който пропусна абсолютно целия сезон заради операция в бедрото, вече има 30 точки по време на тазгодишните плейофи. Преди него по 30 или повече точки в елиминациите са имали само Уейн Грецки, Марк Месие, Яри Кури и Марио Лемьо. Кучеров, Грецки и Лемьо са единствените, достигали тази граница в поредни години. "Не е нещо ненормално за един от най-добрите хокеисти в света. В момента той е като отвързан звяр. Толкова е добър", заяви след края на мача капитанът на Лайтнинг - Стивън Стамкос.