Носителят на купа Стенли Тампа Бей спечели с 2:1 срещу домакина Далас и стана първият отбор, който достига границата от 50 точки през редовния сезон.

Вратарят Андрей Василевски направи 16 спасявания и постави клубен рекорд с 12-а пореден успех за шампионите, подобрявайки постижението на Луис Доминг от периода 29 ноември 2018 година до 19 февруари 2019 година. Василевски е лидер през настоящата кампания по победи (21) и по процент на отразени удари (93.3).

Стивън Стамкос и Яни Гурд вкараха във втория период и донесоха петия последователен успех на лидерите в лигата, след като Рууп Хинц беше дал аванс за домакините след 4:32 минути игра.

Аризона надделя с 5:4 след дузпи над гостуващия Колорадо и нанесе първа загуба в осем мача на съперника. Вратарят Адин Хил спаси 35 изстрела, а Аликс Голигоски, Фил Кесъл и Лоусън Крауз завършиха с по гол и асистенция за домакините, които наваксаха пасив от 2:4 и стигнаха до успеха. Капитанът на гостите Нейт МакКинън се отличи с попадение и две асистенции.

Нешвил се наложи с 2:0 над гостуващия Детройт. Вратарят Юусе Сарос отрази 31 шайби за първия си "шутаут" за сезона и 12-и в кариерата си, а Микаел Гранлунд и Матьо Оливие се отчетоха с попадения. Томас Грайс парира 32 удара за Детройт, който не успя да се разпише във втори пореден мач.

Ню Джърси постигна четвърта победа в последните си пет мача след 4:3 в залата на Филаделфия. Травис Заяц и Егор Шарангович завършиха с по гол и асистенция за гостите. Майкъл МакЛеод и Кайл Палмиери също вкараха, а МакКензи Блекууд спаси 30 изстрела. Шон Кутюрие се разписа два пъти за домакините, които допуснаха шесто поражение в осем срещи.

Чикаго прекъсна серия от четири загуби след 3:2 над гостуващия Флорида. Кевин Ланкинен завърши с 33 спасявания, а Доминик Кубалик, Пайъс Сатър и Карл Сьодерберг реализираха за домакините. Патрик Кейн даде две асистенции. Антон Стралман и Алекс Венберг бяха точки за Флорида.