Тампа Бей поведе с една победа във финалната серия на Източната конференция от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като спечели с 5:2 гостуването си срещу Бостън.

Светкавиците спечелиха едва пети мач от последните 40 гостувания в Бостън и започнаха с победа серията, която се играе по схема 4 от 7. Гостите демонстрираха отлична форма след 10 дни почивка, които получиха след чиста победа в полуфиналите, вкарвайки цели три шайби за 1:25 минути в неочаквано резултатна първа третина на мача. Шон Бергенхайм и Брет Кларк нанизаха първите две попадения за едва 19 секунди, а минута по-късно ТедиПърсел вкара победното попадение.

Новобранецът в отбора на домакините Тайлър Сегин намали на 1:3 преди почивката между първите две третини, но Тампа Бей стигна до четвърти гол в началото на последната част, когато Марк-Андре Бержерон беше точен при числено предимство на леда за отбора си.

В последните минути Бостън вложи всичките си сили в атака и извади вратаря за допълнителен човек пред синята линия, което позволи на гостите да вкарат на празна мрежа чрез Симон Ганье. Последвалото попадение на Джони Бойчук пък се оказа недостатъчно и само оформи крайното 5:2 в полза на Тампа Бей.