Брейдън Кобърн вкара в началото на третата част, за да наруши нулевото равенство, а Тампа Бей се наложи с 2:0 над Детройт в седмия мач от плейофната серия на Изток. Райън Калахан изработи попадението, след като асистира на Кобърн за третия му гол в 79 мача в плейофи. Авторът на попадението получи шайбата около десния кръг на полето на Детройт и я изстреля над рамото на вратаря Петер Мразек.

Антон Стралман добави второто попадение в мача 1:18 минути преди сирената на празна врата. Тампа Бей пък печели 7-и мач в плейофна серия за първи път от 2004-а година насам, когато победи Калгари на финала за Купата Стенли. Гостите от Детройт бяха по-активни през по-голямата част от мача и поставиха вратаря Бен Бишъп на сериозно изпитание. Те отправиха 31 удара към него срещу 17 за Тампа.

Вратарят на победителите пък регистрира първи шътаут в плейофи в кариерата си.