Никита Кучеров се разписа във втората минута на второто продължение и така донесе победата на Тампа Бей с 2:1 като гост на Монреал в първа среща от втория кръг в плейофите в Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Така Тампа Бей поведе с 1:0 в серията, в която се играе до четири победи от седем мача.

Вратарят Кори Прайс направи 33 спасявания за Монреал, а Бен Бишъп отрази 43 удара на вратата на Тампа Бей.

Тайлър Джоунс откри резултата за гостите в началото на третата част, а малко по-късно Макс Пасиорети изравни.

Двубоят беше решен едва във второто продължение, когато Кучеров отбеляза гол след асистенция на Валтери Филпула. Мач номер 2 от серията е в неделя в Монреал.

В Западна конференция Чикаго победи Минесота с 4:3 и поведе с 1:0 в серията. Теуво Теравайнен донесе успеха на тима с попадение минута преди края на втората част.

Домакините водеха с 3:0 след първата третина с попадения на Брейндън Саад, Патрик Кейн и Маркус Крюгер. Гостите изравниха в началото на втората част след голове на Джейсън Закър, Зак Паризи и Михаел Гранлунд.

Вратарят на Чикаго Кори Кроуфорд отрази 30 удара. Мач номер 2 е в неделя в Чикаго.