Норвегия спечели щафетата 4 по 7.5 км за мъже на световното първенство по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск.

Норвежците в състав Оле Ейнар Бьорндален, Тарей Бьо, Емил Хегле Свендсен и Александър Ос спечелиха с време 1:16.13,9 часа, след като направиха 2 наказателни обиколки и използваха 10 допълнителни патрона.

Среброто остана за домакините от Русия, които изостанаха на 13.4 секунди, въпреки че не направиха наказателна обиколка и използваха 8 допълнителни патрона.

Трета финишира щафетата на Украйна, на 28.0 секунди без наказателна обиколка и с 10 допълнителни патрона.

Българската щафета за мъже в състав Красимир Анев, Владимир Илиев, Мартин Богданов и Михаил Клечеров завърши на 16-то място на 4 по 7.5 км на световното първенство по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск.

Българите направиха две наказателни обиколки, използваха 6 допълнителни патрона и останаха на 3:23.5 минути след победителите.

В състезанието участваха 26 щафети, от които 4 не завършиха.