Българката Лора Христова спечели трета световна титла на шампионата по летен биатлон в словашкия център Брезно-Осърбле.

В преследването на 7,5 км при девойките тя сложи в малкия си джоб конкуренцията начело с представителката на домакините Ема Капустова (Словакия). Поредният успех на родния биатлон, чийто шеф е Атанас Фурнаджиев, дойде след изключителен финал на нашето момиче.

Преди това Христова излезе на 17,8 сек от Капустова след наказателните обиколки. Лора обаче навакса изоставането, а във финалния спринт успя да изтръгне от словачката световната титла и я остава ни 2 сек от себе си.

Трета се нареди украинката Олена Хородна. Спечелилата бронз в спринта Валентина Димитрова направи 6 пропуска на стрелбището и завърши 7-а. Стефани Йолова сбърка 7 патрона и от 9-о слезе на 13-о място.

Лора преди това спечели световните титли в летния биатлон и в дисциплините спринт на 6 км и супер спринт.