Норвежецът Емил Хегле Свендсен и австриецът Кристоф Суман са с еднакви точки на върха на генералното класирането за Световната купа по биатлон при мъжете след днешния предпоследен старт за сезона.

Руснакът Иван Черезов спечели спринта в Ханти-Мансийск, записвайки втори пореден успех и седма победа за сезона, след като финишира с най-добро време от 24:24.3 минути и нито една грешка при стрелбата.

Италианецът Кристиан де Лоренци остана втори, на 13.8 секунди, а Андрий Дериземля от Украйна завърши като трети, на 16.7 секунди от Черезов. Свендсен и Суман имат по 801 точки преди последния старт за сезона.

Най-добрите биатлонисти в света ще участват утре в масовия старт, последния 24-ти старт за сезона, след който ще стане ясен новият носител на Световната купа.

33-годишният Суман ще опита да стане първият австриец,който печели купата. 36-годишната легенда Оле Ейнар Бьорндален пък остана пети днес и заема 10-то място в генералното класиране.