Страхотно представяне постигнаха българските младежи и девойки на Световното първенство по биатлон, което се провежда в Брезно-Осърбле, Словакия.

Кристиян Стоянов даде пето време в спринта при юношите. Той сбърка веднъж и завърши на пета позиция в крайното класиране.

Още двама българи взеха участие в надпреварата при юношите. Петър Велчев завъртя две наказателни обиколки и финишира на 17-о място. Борислав Яврийски остана 45-ти със същия брой сбъркани мишени.

При девойките Милена Тодорова записа 10-та позиция в дългата дисциплина, а днес отново попадна в топ 10. Нашето момиче сбърка два пети на рубежа и завърши на престижната осма позиция в крайното класиране.

Още три българки стартираха в спринта при момичетата. Мария Здравкова е 37-ма с четири наказателни обиколки, Любомира Пехливанска е 81-ва със същия брой грешки, а Вярва Влаховска остана 85-та, само с две повалени мишени, информира biathlonbg.in.