Детройт изравни резултата в серията на 2:2 успеха, след като драматично победи Сан Хосе Шаркс като гост с 3:2 след продължения. Гостите дръпнаха с гол преднина чрез Чечуу. През вторите 20 минути двата отбора си размениха по едно попадение. Първо Гок удвои преднината за Шаркс, а Холстрьом отбеляза попадението за Ред Уингс. В последната третина Ланг изравни резултата и срещата стигна до продължения. Шнайдер вкара златния гол в двубоя и донесе ценния успех за домакините.

Отава Сенаторс дръпнаха с 3:1 победи в плейофната серия, след като спечелиха с 3:2 срещу Ню Джърси Девилс. Голът отбелязан през първата третина за домакините се оказа решаващ, а негов автор бе Даниел Алфредсон. През вторите 20 минути Джионта изравни, но Хийтли отново даде гол преднина за Сенаторите. През последната третина Фишер бе точен за Отава, а крайния резултат в двубоя оформи Пандолфо.