Шведката Хана Йоберг спечели малкия кристален глобус в индивидуалната дисциплина от Световната купа по биатлон.

Йоберг завърши четвърта в днешната надпревара на световното първенство в италианския зимен център Антхолц и събра 128 точки след всичките три старта за сезона.

На второ място е световната шампионка в дисциплината Доротея Вирер от Италия със 114 точки, а трета е французойката Жюстин Бреза със 112 точки.

Вирер завоюва втора титла от Антхолц след тази в преследването и общо трета в кариерата си след златото в масовия старт от Йостерсунд 2019.

Така италианката стана петата биатлонистка в историята, която печели индивидуалната дисциплина и преследването в рамките на едно световно първенство след Лаура Далмайер (Германия), Тора Бергер (Норвегия), Елена Зубрилова (Украйна) и Магдалена Форсберг (Швеция).

Доротея Вирер има в кариерата си също три сребърни и три бронзови медала от световни първенства, както и две бронзови отличия от зимни олимпийски игри./БТА