Швеция и Чехия ще се срещнат помежду си за полуфиналите на световното първенство по хокей на лед в Германия. Шведите надиграха с лекота Дания с 4:2, а чехите надделяха над Финландия с 2:1 след дузпи.

По-късно тази вечер защитаващият титлата си отбор на Русия ще срещне олимпийския шампион Канада, а домакинът Германия играе с Швейцария.

В повторение на четвъртфинала от Олимпиадата във Ванкувър Финландия поведе на Чехия след 55 секунди игра чрез Петри Контиола. Чехите изравниха в началото на третия период с гол на Якуб Клепис. При дузпите вратарят на Чехия Томаш Вокун отрази два удара и донесе успеха за своите.

В другия ранен четвъртфинал Швеция имаше явно преимущество и спечели срещу Дания с 4:2. Маркус Нилсон, Юнас Андерсон, Рикард Валин и Линус Умарк забиха шайбите за шведите, а за Дания точни бяха Йеспер Дамгаард и Мортен Мадсен.