Отборът на Швеция се класира за осми пореден път на полуфинал на световно първенство по хокей на лед след драматична победа над Чехия с 3:2 след продължение.

Матиас Вайнхандл отбеляза безценното попадение за олимпийските шампиони в 3:15 минута на добавеното време.

Патрик Хьорнквист изведе скандинавците напред в осмата минута на втората част, но две минути и половина по-късно Томаш Ролинек изравни.

Радек Върбата изведе Чехия напред от дузпа малко след средата на третата част, но Маркус Нилсон изравни 3:38 минути преди края на редовното време.

Вратарят Хенрик Лундквист отрази 29 шайби, а Антон Стралман се отличи с две асистенции за шведите. Стражът на чехите Милан Хниличка завърши с 28 отразени удара.

За място на финала осемкратните световни шампиони ще играят с победителя от двубоя между защитаващия титлата си и домакин на първенството Канада срещу Норвегия, който се играе в момента.

В другите два четвъртфинала, които са тази нощ, играят Русия срещу Швейцария и САЩ срещу Финландия.