Отборът на България - Михаил Клечоров, Владимир Илиев, Мартин Богданов и Красимир Анев, зае 11-о място в щафетата 4 по 7,5 километра за мъже на Световното първенство по биатлон в Пьончан.

По този начин бе изравнено постижението от 11-о място в щафетата на шампионата на планетата преди 23 години. Решаваща за доброто представяне на българите бе отличната стрелба. Те използваха само шест допълнителна патрона. По-добре стреля единствено квартетът на Франция, наредил се на четвърта позиция.

Шампион на планетата в тази дисциплина е отборът на Норвегия.в състав Емил Свендсен, Ларс Бергер, Халвард Ханеволд и Оле Ейнар Бьорндален. Норвежците стъпиха на върха благодарение на изключителния Бьорндален. Знаменитият норвежки биатлонист направи фантастичен последен пост, като не остави надежди на съперниците си - австриеца Кристоф Зуман и германеца Михаел Грайс.

Бьорндален пресече финалната линия и донесе златото на Норвегия с общо време от 1.08:04 часа (2 наказателни обиколки плюс 9 допълнителни патрона). Това е четвърта негова титла, като изпусна само златния медал в масовия старт на 15 километра, където остана четвърти, информира БТА. Така във вечната ранглиста Оле Ейнар Бьорндален има 33 медала от Световни първенства - 14 златни, 10 сребърни и 9 бронзови. След него са Франк Лук (Германия) - 20 (11, 5, 4) и Александър Тихонов (Русия) - 16 (11, 4, 1).

Със сребърния медал се окичи квартетът на Австрия (Даниел Мезотич, Симон Едер, Доминик Ландертингер и Кристоф Зуман) - на 12,6 секунди (0; 7). На последния пост Зуман имаше надежден аванс след първата стрелба, но на втората се забави и въпреки, че излезе с 3 секунди пред Бьорндален, не издържа на напора на норвежеца.

Бронзовото отличие стана притежание на четворката на Германия (Михаел Рьош, Кристоф Щефан, Арнд Пфайфер и Михаел Грайс) - на 32,7 секунди (0; 10).

В класирането по медали начело е Норвегия с 8 (4, 1, 3), пред Германия - 8 (2, 4, 2) и Русия - 6 (2, 1, 3).