Микаела Шифрин спечели гигантския слалом при жените във френския зимен курорт Куршевел. Американката, която се завърна след контузия на гърба, триумфира във втория манш на състезанието, въпреки виелицата, след като даде поделено второ време в първия заедно с австрийката Шефани Брунер.

Това бе първият успех в дисциплината за 23-годишната състезателка след златния й медал на Олимпиадата в Пьонгчанг през февруари и общи 49-ти за Световната купа, където рекордьор е шведът Ингемар Стенмарк с 86.

На второ място остана олимпийската шампионка от 2010 Виктория Ребенсбург от Германия, докато световната шампионка в гигантския слалом Теса Уорли от Франция се качи трета на почетната стълбичка.

Топ 10 допълват италианката Федерика Бриньоне, норвежката Ранхилд Мовинкел, австрийките Шефани Брунер и Ана Вайт, словачката Петра Влахова, шведката Фрида Хансдотер и французойката Аделин Муние.

С успеха си Шифрин се доближи до лидерката във временното класиране за гигантския слалом Бриньоне, като вече изостава само с 20 точки. Теса Уорли е трета на 25 от италианката. В генералното класиране за Световната купа американката има огромна преднина пред втората Мовинкел – 422 точки разлика между двете. Трета е австрийката Никол Шмидхофер. Утре предстоят слаломите при мъжете и жените, като жените са отново в Куршевел, докато мъжете ще карат в италианския зимен курорт Мадона ди Кампильо.