Алекс Ковальов прекъсна головата суша, вкарвайки рекордните в кариерата си четири гола в един мач при победата на Отава над Филаделфия със 7:4.

Ковальов не бе вкарвал в 11 поредни мача, но срещу Филаделфия се "отпуши" и започна по най-добрия начин новата година.

Два гола вкара Крис Кели, а Ярко Рууту добави гол и асистенция за четвъртата победа на Отава в последните пет мача.

Бъфало се наложи с 1:0 като гост на Монреал в друга среща от тази нощ. Вратарят на Бъфало Райън Милър записа петия си шутаут за сезона, отразявайки 30 удара.

Тим Конъли вкара единствения гол в мача във втория период за четвъртата поредна победа на Бъфало. Попадението бе 11-о за Конъли през сезона.

Шампионът Питсбърг продължава слабите си изяви през сезона, като допусна пета поредна загуба - този път с 2:6 при гостуването на Флорида.

Радек Дворжак записа третия си хеттрик в НХЛ, а вратарят на Флорида Томас Вокун спаси 46 удара. Ростислав Олес, Джордан Лиополд и Стивън Райнпрехт също се разписаха за "пантерите".

За Питсбърг точни бяха Сидни Крозби и Тайлър Кенеди.