Шампионът на Националната хокейна лига Лос Анджелис Кингс се класира за полуфиналите в Западната конференция след като победи Сейнт Луис с 2:1 и спечели серията с 4:2 победи. Отборът на Дарил Сътър изоставаше с 0:2 успеха след първите два мача, ала след тях показаха формата от миналата година, която им донесе Купа „Стенли“.

Дру Доути даде преднина на „кралете“ малко след преполовяването на първата третина, след като домакините проведоха бърза контраатака отляво, а защитникът запази хладнокръвие и намери горния ляв ъгъл зад Брайън Елиът.

Следващата част обаче не почна толкова добре за шампионите и Крис Портър хитро подложи стика си, за да отклони мощен удар от дистанция на Роман Полак.

Сензационен гол на Дъстин Пенър само 2 десети от секундата преди края на същия период обаче съсече гостите, които не успяха да намерят отговор в последните 20 минути. Пенър отне шайбата в центъра и бързо премина синята линия, след което стреля по диагонала към горния ляв ъгъл.

На полуфиналите Лос Анджелис ще се изправи срещу Сан Хосе Шаркс.