Сергей Седнев от Украйна изненадващо спечели индивидуалната дисциплина на 20 км за мъже, старт от шестия кръг на Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Той не допусна нито една грешка на огневия рубеж и финишира за 54.06,7 минути. За Седнев това е първа победа в кариерата му.

Втори с две грешки остана Даниел Месотич (Австрия), на 44.9 секунди, а трети е Алексис Бьоф (Франция), на 54.3 секунди с една грешка в стрелбата.

Състезанието пропуснаха олимпийският шампион Михаел Грайс (Германия), Евгени Устюгов (Русия), както и норвежците Оле Ейнар Бьорндален и Емил Свендсен.

В състезанието не участваха и български биатлонисти. Начело за Световната купа след 12 старта за сезона продължава да е Евгени Устюгов (Русия) с 412 точки, следван от Симон Фуркад (Франция) с 402 точки, Емил Свендсен (Норвегия) с 384 точки и други.

Утре в Антхолц-Антерселва ще се проведе спринта на 7.5 км за жени.