Сейнт Луис надделя с 4:1 над домакина Далас и изравни на 3:3 победи плейофната серия от втория кръг в Западната конференция на Националната хокейна лига.

Джейдън Шуорц и Сами Бле вкараха в разстояние на 33 секунди в третия период, с което осигуриха триумфа на тима си, който постигна пети успех в шест гостувания в елиминациите досега.

Преди това Алекс Пиетранджело и Давид Перон също реализираха, а Джордън Билингтън отрази 22 шайби. Тайлър Сегин се разписа за домакините малко след средата на втората част при числен превес за 1:1.

Вратарят Бен Бишъп допусна четири гола от 20 изстрела и беше заменен за последните 11.50 минути от Антон Худобин, който отрази пет изстрела до края на двубоя.

Решителната седма среща за класиране на финала на Запад е във вторник в Сейнт Луис.

Резултати от втория кръг на плейофите в Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада (играе се до 4 успеха от 7 мача):