Защитаващият титлата си Русия се класира на финала на световното първенство по хокей на лед.

Възпитаниците на Вячеслав Биков стигнаха до срещата за титлата след победа над САЩ с 3:2.

Успехът дойде с попадение на Константин Горовиков 1:47 минути преди края при числен превес. Решаващото попадение дойде, след като удар на Александър Радулов се отклони от Горовиков и се заби в горния ляв ъгъл на вратата на Роберт Еш.

Американците поведоха в началото на втората третина след самостоятелна акция и точен удар на Дъстин Браун.

С два бързи гола на Иля Ковалчук и Александър Флоров след асистенция на Ковалчук отборът на Русия стигна до обрат.

САЩ обаче успя да изравни 1:57 преди края на втората част с попадение на Кайл Окпосо.

Вратарят на Русия Иля Бризгалов завърши с 18 спасявания. Еш отрази 20 шайби за американците. Това беше втора победа на „Сборная” над САЩ в надпреварата след 4:1 в груповата фаза.

На финала Русия ще срещне победителя от двубоя между Канада и Швеция, който е тази вечер.