Русия победи с 3:0 Германия в мач от световното първенство по хокей на лед, с което си осигури предсрочно първото място в група "Б" и предимство при четвъртфиналните сблъсъци в турнира.

Руснаците и германците не успяха да си отбележат гол през първите две части, но Вадим Шипачов и Сергей Широков се разписаха в началото на заключителната третина, за да решат мача. Виктор Тихонов пък се възползва от изваждането на вратаря Филип Грубауер и оформи крайното 3:0 на празна мрежа.

Националният тим на Русия обаче беше сполетян и от лоша новина, след като капитанът Александър Овечкин получи контузия и напусна принудително играта в третата част. Нападателят на Вашингтон има три гола в турнира.

В късния мач от група "А", Чехия се наложи с 1:0 над Норвегия с гол на Владимир Соботка след едва 39 секунди игра. Яромир Ягър и компания са четвърти, докато норвежците, които изпуснаха дузпа, са пети.