Световният шампион Русия и отборът на Швеция си гарантираха участие във втората фаза на Световното първенство по хокей на лед. Руснаците записаха втора победа след 4:1 над Казахстан и с 6 точки са начело в Група А.

Звездата Алекс Овечкин откри резултата с втория си гол на шампионата, а други трима играчи от НХЛ - Александър Сьомин, Иля Ковалчук и Денис Гребешков отбелязаха другите три гола за руснаците.

В Група С Швеция надигра Франция с 3:2 и също си осигури място в следващата фаза. Шведите поведоха набързо с 3:0 след 28 минути, но хокеистите на Франция върнаха две попадения и създадоха интрига за последните минути на двубоя.

В другия мач от групата изненадващо Норвегия победи Чехия с 3:2 и записа първа победа над този съперник в историята. Яромир Ягър вкара и двата гола за чехите, но те се оказаха недостатъчни. Силен мач изигра вратарят на норвежците Пал Гротнес, който спаси 44 удара.