Русия победи с 4:3 Беларус в среща от третия кръг в Група Е на Световно първенство по хокей на лед в Канада и си осигури място на четвъртфиналите.

Отборът на Беларус поведе с 2:0, но последваха три поредни попадения за руския тим преди Угаров да изравни в последните минути. В продължението нито един от двата отбора не успя да се разпише и се стигна до изпълнение на наказателни удари.

Максим Афиногенов отбеляза два гола, Александър Овечкин добави един, а Алексей Морозов вкара победната дузпа за успеха на Сборная.

Андрей Михалев, Дмитри Дудик и Алексей Угаров бяха точни за Беларус, а вратарят Виталий Ковал направи общо 52 спасявания в мача, преди Угаров да направи фатален пропуск.

В срещи от плейофите за оставане в елита Словакия разгроми Словения с 5:1, а Франция се наложи над Италия с 3:2.