Детройт Ред Уингс победи с 3:1 Колорадо Авеланч. Първата третина двата отбора не успяха да си вкарат гол. През втората третина „крилата” успяха да открият резултата с попадение на Павел Дастюк. Последната част се оказа най-интересна, защото в рамките на четири минути двата отбора си размениха три гола. Първо Томас Холстрьом удвои преднината на домакините, а малко по-късно Щастни отбеляза почетния гол за „лавините”. Крайният резултат оформи Малтби.

Чикаго Блекхоукс успя да се наложи с 4:3 след продължение над Калгари Флеймс. Висниевски откри резултата в полза на домакините. Хамилтън вкара в началото на втората третина за Блекхоукс. Гостите успяха да се върнат в мача с голове на Ленгков и Хуселиус. Така завърши и втората част. В третата Алекс Тънгай се разписа за 3:2 в полза на Флеймс. Малко преди края на мача Архипов изравни и доведе мача до продължения, където отново той отбеляза победния гол за Чикаго.