С много сняг, изключително добре подготвени трасета и много състезателни емоции преминаха трите ски състезания по гигантски слалом за деца през изминалите дни в Боровец.
 Над 250 деца от цялата страна премериха сили в състезанията за купа "Чамкория Джуниър" и "Мемориал на шампионите" на 13ти март (понеделник) и купа "Петър Попангелов Старши" на 14 март (вторник). 

Трите ски състезания събраха талантливите млади скиори от 18 ски клуба - "Боровец", "Чамкория", "Витоша ски", "Марина Спорт", "Канари", "Койчев ски спорт", "Добринище 2015", "Осогово Кн", "Драгалевци 05", "Юлен", "Родопа", "Разлог", "Банско", "Пампорово", "Мотен", "Грийн Роуд", "Интеграл" и "Сюприйм тйим". 

На 13 март сутринта на писта "Ястребец 3" малките скиори на възраст 6 – 12 г. първо показаха своите умения в състезанието по гигантски слалом за купа "Чамкория Джуниър". Ето и официалното класиране от деня:

Ски

източник: bt-ds.com

Момчета U8:
1. Милуш Панчев - Юлен
2. Иван Керенджиев - Юлен
3. Стефан Трифонов - Чамкория
Момичета U8:
1. Александра Каменова – Грийн роуд
2. Александра Митова – Витоша ски
3. Маргарита Беязова – Мотен
Момчета U10:
1. Георги Трифонов – Чамкория
2. Мартин Данев – Интеграл
3. Александър Вълев – Юлен
Момичета U10:
1. Катерина Ваклиева – Грийн роуд
2. Ева Колева – Грийн роуд
3. Ева Стракова – Юлен
Момчета U12:
1. Илия Костов – Пампорово
2. Никола Петек – Грийн роуд
3. Димитър Лефтеров – Пампорово
Момичета U12:
1. Стефани Вълева – Юлен
2. Анастасия Каменова – Грийн роуд
3. Росица Мирчева – Чамкория
По-късно през деня на писта "Ястребец 3" от 13:00ч. се проведе и ски състезанието "Мемориал на шампионите". 
Състезанието "Мемориал на шампионите" се организира за първа година с цел да почете приноса на големите скиори от близкото и далечното минало на легендарната Самоковска ски-школа. Това са Людмил Тончев, Димитър Ангелов, Петър Ангелов, Александър Нестеров, Георги Дойков, Иван Недялков, Искра Бързанова, Асен Бързанов и много други изтъкнати състезатели, допринесли към 120-годишната история на Боровец и прославата на българския ски спорт и извън страната ни.  
Състезанието се организира от новосъздадената Фондация "Петър Попангелов и приятели за Боровец", Българската Федерация по ски, Община Самоков и Бороспорт АД. "Мемориала на шампионите", както и много други прояви този сезон, са част от инициативите на Фондацията с цел насърчаване на развитието на белите спортове сред децата и младите хора в Самоков и региона.   

Наградени бяха първите 6 във всяка една възрастова група като победителите получиха купи и медали, както и подаръци, осигурени от щедрите спонсори. 
Официалното класиране изглежда по следния начин:

Момчета U8:
1. Милуш Панчев - Юлен
2. Иван Керенджиев - Юлен
3. Стефан Трифонов – Чамкория
Момичета U8:
1. Александра Каменова – Грийн роуд
2. Александра Митова – Витоша ски
3. Малена Замфирова – Мотен
Момчета U10:
1. Марк Рангелов - Мотен
2. Александър Вълев - Юлен
3. Георги Трифонов – Чамкория
Момичета U10:
1. Катерина Ваклиева – Грийн роуд
2. Ева Колева – Грийн роуд
3. Косара Гущерова – Чамкория
Момчета U12:
1. Илия Костов – Пампорово
2. Димитър Лефтеров – Пампорово
3. Марко Семерджиев – Пампорово
Момичета U12:
1. Бояна Радева – Юлен
2. Елена Стоилова – Грийн роуд
3. Стефани Вълева - Юлен

На 14ти март (вторник) за осма поредна година се проведе и традиционното състезанието за купа „Петър Попангелов Старши“. 
Всяко следващо издание на купата печели все по-голяма популярност и привърженици, като тази година 250 деца на възраст 6 - 12 г. показаха своите умения в дисциплината гигантски слалом на писта "Ястребец 3". 

Купа „Петър Попангелов Старши“ води началото си от 2010 година и се провежда в памет на легендарния български скиор и треньор, Петър Попангелов - Баща. През 2010 година състезанието за първи път е проведено в Паничище, след което се пренася и остава трайно в к.к. Боровец. 
Състезанието за купа „Петър Попангелов Старши“  се организират от „Фондация Петър Попангелов и приятели за Боровец“ „Бороспорт АД“, Община Самоков  и БФСки.  
Наградени бяха най-добрите 6 във всяка възрастова група при момичетата и при момчетата. Призьорите получиха плакети и медали, дипломи и подаръци. 

Ето и официалното класиране:
Момчета U8:
1. Милуш Панчев – Юлен
2. Стефан Трифонов – Чамкория
3. Максим Йотов – Пампорово
Момичета U8:
1. Александра Каменова – Грийн роуд
2. Александра Митова – Витоша ски
3. Малена Замфирова – Мотен
Момчета U10:
1. Георги Трифонов – Чамкория
2. Ивайло Господинов – Мотен
3. Мартин Данев – Интеграл
Момичета U10:
1. Ева Стракова – Юлен
2. Ева Колева – Грийн роуд
3. Косара Гущерова – Чамкория
Момчета U12:
1. Илия Костов - Пампорово
2. Димитър Лефтеров – Пампорово
3. Никола Петек – Грийн роуд
Момичета U12:
1. Бояна Радева – Юлен
2. Росица Мирчева – Чамкория
3. Елена Стоилова – Грийн роуд


Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.