Ню Йорк Рейнджърс и Бъфало изиграха знаменит двубой в Националната хокейна лига, който приключи при 8:4 в полза на гостите от Голямата ябълка. Успехът помогна на нюйоркчани да направят сериозна крачка към участие в плейофите като осми отбор на Изток, като удариха един от преките си съперници за позицията.

Мачът бе по-специален за ветерана в атаката на „рейнджърите“ Брад Ричардс, който записа първи хеттрик в своята кариера. 32-годишният център се нуждаеше от 896 срещи, за да отбележи три гола в един мач, като общо 13 от хокеистите на Ню Йорк записаха точки при визитата във „Фърст Ниагара Сентър“.

Двубоят до голяма степен бе предрешен в края на първата третина. В рамките на малко повече от минута гостите нанизаха три шайби във вратата на Джонас Енрот. Хагелин отклони със стика си изстрел на Степан от синята линия, а Ричард стори същото при изпълнението на Матс Дзукарело. Четири секунди преди сирената за край на частта пък Райън Клоу направи преднината на отбора си класическа.

Доминацията на Рейнджърс продължи и в следващия период, когато те доведоха нещата до 5:0 с първите си два точни изстрела във вратата. Щралман и Ричардс бяха голмайсторите, а след четвъртото попадение вратарят Енрот отстъпи мястото си на резервата Райън Милър. Последният обаче издържа едва 5 минути, преди да капитулира при китковия удар на Рик Неш за 6:0.

Кристиан Ерхоф, Нейтън Герб и Дрю Стафърд защитиха честта на отбора си с попадения до края на третината, но между тях и Райън Калахън бе точен за Ню Йорк – 7:3.

Ричардс оформи своя хеттрик в средата на последната част, а 40 секунди преди финалната сирена Мат Писик оформи крайното 8:4 с гол при числено предимство.