Новобранецът Крис Крейдър вкара победния гол при успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 3:1 срещу Вашингтон Кепитълс, с което даде аванс на отбора си след първия мач в плейофната серия от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Крейдър, който по-рано през този месец помогна на Бостън да спечели колежанското първенство на САЩ, вкара своя втори гол в НХЛ и в плейофите този сезон след седем минути игра в последната част.

Само 90 секунди по-късно Брад Ричардс оформи крайното 3:1 след подаване на Крейдър, с което младокът направи две точки от системата гол и пас за този мач.

Хенрик Лундквист беше героят за Рейнджърс. Вратарят отрази 17 шайби, а неговият тим стреля към противниковата врата само 14 пъти. Все пак, двата поредни точни удара бяха достатъчни за победата.

Мат Грийн вкара късен победен гол във втората третина при успеха на Лос Анджелис с 3:1 над Сейнт Луис. Благодарение на това попадение, Кралете поведоха в серията след първия мач.