Тази нощ се изиграха 4 мача от 1/4 финалните плейофи в НХЛ. Изненадата поднесе само Ню Йорк Рейнджърс, който записа втора поредна победа като гост над Вашингтон. Шампионът Детройт вече води с 2:0 на Кълъмбъс. Такова е си вътношението между двойките Чикаго - Калгари, и Бостън - Монреал.

Във втория ¼ финален мач срещу Вашингтон Кепитълс Рейнджърс отново победи като гост с 1:0, а в герой за тима си се превърна Райън Калахан, който отбеляза единственото попадение в 8-ата минута на първата третина.

Шампионът в НХЛ Детройт Ред Уингс записа нова победа над Кълъмбъс Блу Джакетс и вече води с 2:0 победи. Ред Уингс се наложи с категоричнот 4:0, а головете отбелязаха Брайън Рафалски, Павел Датцюк, Хенрик Зетерберг и Юри Хъдлър.

Чикаго Блекхоукс отново победи в домакинския си мач Калгари Флеймс с 3:2 и поведе с 2:0 в серията в Западната конференция на НХЛ.

Головете отбелязаха Джонатан Тоелс на два пъти и Патрик Шарп. За Флеймс точни бяха Жаром Игинла и Адриан Аукойн.

Бостън Бруинс отново разби Монреал Канейдиънс с 5:1 и също дръпна с 2:0 победия в серията.

За Бостън головете отбелязаха Марк Савард на два пъти, Чък, Кобасев, Шейн Хниди и Майкъл Райдер. За гостите бе точен само ветеранът Алекси Ковалев, който се разписа в първата минута на втората третина.