Детройт Ред Уингс се наложи над Ню Йорк Рейнджърс с 4:3 в един от класическите сблъсъци в Националната хокейна лига.

Вратарят на гостите Доминик Хашек допусна цели три попадения от седем изстрела към него, но Херник Зетербърг донесе успеха за Ред Уингс с решителен удар в самия край на мача.

Въпреки че допусна цели три гола Хашек намери време и да се пошегува със себе си. „Мислех си, че мачът започва в 7:30. А той бил започнал още в 7,” заяви стражът.

След като допусна попаденията, Хашек показа защо е един от най-добрите и в оставащите 40 минути направи 13 решителни спасявания.

За Детройт победата е четвърта поред и общо осма в 11-те, играни до момента.

Хашек отдаде успеха изцяло на съотборниците си. „Те играха страхотно. Отбелязаха четири гола и спечелихме. Аз направих някои грешки, които обикновено не допускам.”

Ред Уингс и Рейнджърс винаги правят страхотни мачове помежду си. В последните си две визити в „Голямата ябълка” Детройт успява да победи с подобни обрати в последните минути.