Олимпийската ни състезателка по биатлон Десислава Стоянова завърши на 18-то място в дисциплината 7.5км спринт на Европейското първенство по биатлон, което се провежда в Ново Место, Чехия.

Стоянова остана на 1:09.1 минути зад победителката Марте Олсбу от Норвегия, с общо време 21:57.3.

Емилия Йорданова завърши на 26-та позиция, с време 22:22.5, Дафинка Коева се нареди 45-та.

Представителките ни при девойките на същата диспицлина останаха извън първите 20, като Стефани Попова даде най-добро класиране със своето 25-то място.

Добри изяви имаше при юношите на 10км спринт Антон Синапов, който завърши на 11-та позиция, докато останалите ни състезатели останаха извън Топ 50.

В събота е стартът при мъжете на 10км спринт, където ще стартират олимпийците Иван Златев и Мирослав Кенанов, както и Димитър Герджиков и Димитър Парталов.