Рафаел Поаре от Франция се окичи със златния медал в индивидуалната дисциплина на 20 километра за мъже на Световното първенство по биатлон в италианския зимен център Антхолц.

Френският биатлонист порази всичките 20-те мишени и завърши първи за 56:14,6 минути.

Втори на 26,8 секунди с две грешки на огневия рубеж финишира германецът Михаел Грайс. Трето място зае Михал Шлезингер от Чехия - на 37,4 секунди и също с две грешки в стрелбата. Двойният световен шампион тук Оле Ейнар Бьорндален от Норвегия направи шест пропуска на стрелбището и той финишира 32-и на 4:50,9 минути след шампиона.

Най-добре от българите се представи Владимир Илиев - 63-и на 8:06,4 минути след победителя. Виталия Руденчик е 70-и, Михаил Клечоров - 80-и, а Кирил Василев не завърши.

Начело в класирането за СК продължава да е Оле Ейнар Бьорндален с 488 точки, пред Грайс - 478 и Бьорн Фери (Швеция) - 439.

Утре ще се състои индивидуалната дисциплина на 15 километра при жените.