Питсбърг Пингуинс продължи чудесната си серия в редовния сезон на Националната хокейна лига и срещу Ню Йорк Айлдъндърс, като стигна до успех с 2:0, но загуби две от звездите си. Капитанът на домакините Сидни Кросби приключи участието си в мача още след първата смяна на линиите, след като понесе тежък удар с шайбата в лицето. Малко след края на мача се разбра, че лидерите в Източната конференция трябва да се оправят и без един от основните си бранители Пол Мартин. 32-годишният американец ще пропусне следващите 6 седмици счупване на неупомената кост в торса, което допълнително помрачи дебюта на Джером Игинла и Брендън Мороу за клуба.

Четвъртият пореден успех със суха мрежа обаче не дойде никак лесно, като вратарят Томаш Вокуун трябваше да направи цели 35 спасявания. Победата бе подпечатана в средата на последната третина, когато първо Мат Куук откри, а две минути по-късно Джеймс Нийл даде комфортен аванс от два гола.