Отборът на Питсбърг Пингуинс записа пета поредна победа, като този път надигра с 5:4 след изпълнение на дузпи най-успешния отбор в история на НХЛ Монреал Кънейдиънс. “Пингвините” пропиляха два гола актив в края на последната третина, но Евгени Малкин отбеляза победната дузпа, за да им донесе 25-та победа от началото на сезона.

Руският хокеист откри резултата в последните секунди на първата третина. Той отбеляза след подаване на Сидни Кросби. Сергей Гончар направи 2:0 за Питсбърг в средата на втората част. След това Радек Бонк намали, но отново Гончар възстанови двата гола преднина на „пингвините”. Отново Бонк пък отбеляза за 2:3. Ерик Кристенсен отбеляза за 4:2 в началото на последната част, но след това Майк Джонсън и Матю Дендо преодоляха вратаря на Питсбърг Марк-Андре Флори, за да изравнят. При дузпите, обаче Пингуинс бяха по-точни.

В друг много драматичен мач Ню Джърси Девилс победи с 6:5 като гост след продължение отбора на Филаделфия Флайърс. Бен Йигър откри резултата за домакините, но Девилс изравниха бързо с гол на Травис Зелач. С попадението на Майк Кнъбъл втората третина започна добре за Флайърс, но не завърши така, защото отново Зелач и чешката звезда Патрик Елиаш дадоха гол преднина на Девилс 3:2. В началото на последната третина Дмитрий Афанесенков постави началото на головата вихрушка в последните 20 минути, а Майк Кнъбъл даде гол аванс за Филаделфия. Джейми Лангенбрунер изравни, но до края на частта паднаха още два гола. Първо швеската звезда на „кралете” Петър Форсберг се разписа, а крайния резултат в редовното време 4:4 оформи младокът Зак Парис. Брад Лукович донесе победата за Ню Джърси в първото продължение.