Джейк Гюнцел вкара 2:11 минути след старта на продължението и донесе успех на гостуващия Питсбърг с 5:4 над един от фаворитите в НХЛ- Вашингтон. С това развитие на мача и двата тима спечелиха места в плейофите за Купа Стенли.

За Питсбърг това е 15-то поредно участие в елиминациите за титлата - най-дългата активна серия във всички спортни лига на Северна Америка. Вашингтон изпрати мача в продължения след гол на Том Уилсън с 14,3 секунди преди финалната сирена на редовното време.

Каспери Капанен вкара два пъти, а Фредерик Годро и Зак Астън-Рийз също добавиха голове за Питсбърг. Тристан Джари направи 33 спасявания. За Вашингтон, ТиДжей Оши, Дмитрий Орлов и Даниел Спронг също вкараха, а Ванечек спря 30 изстрела.

Андрей Василевски спря 20 изстрела, а Тампа Бей се наложи с 3:0 над Далас. Василевски запази "суха мрежа" срещу звездите за трети път през този сезон. Тампа Бей спечели четвъртата си поредна победа и продължава битката с Каролина и Флорида за короната на Централната дивизия.

Ондрей Палат отбеляза 15-ия си гол, Блейк Коулман вкара първия в кариерата си наказателен удар, а Брейдън Пойнт се разписа на празна мрежа. Новобранецът за Далас - Джейк Йотингер спря 25 от 27 изстрела.

Вторият гол на Райън О'Райли в мача дойде в продълженията и донесе успех на Сейнт Луис с 5:4 над Минесота. Така "сините" затвърдиха четвърто си място в Западната дивизия. Сами Блайс, Тайлър Бозак и Марко Скандела също се разписаха, докато вратар Виле Хусо направи 26 спасявания за Сейнт Луис, които поведоха с 3:0, но в последствие стигнаха до трудна победа.

Лео Комаров вкара първия си гол в редовния сезон от 14 месеца насам и Семьон Варламов записа шестата си "суха мрежа", за да може Айлендърс да спечели с 4:0 над Рейнджърс в дербито на Ню Йорк. Оливър Уолстрьом, Антъни Бовилие и Матю Барзал също вкараха за Айлъндърс, които намалиха значително надеждите на своя съперник за място в плейофите. Игор Шестеркин записа 23 спасявания за Рейнджърс, които допуснаха трето поражение в последните си десет мача.