Звездата на Вашингтон Александър Овечкин отново бе на висота за своя тим при победата над Монреал с 3:2 от редовния сезон в Националната хокейна лига. Руският нападател се отчете със своя 6-и гол в последните три мача и заедно с вратаря на тима Михал Нойвирт (27 спасявания) поведе съотборниците си към обрата срещу канадския тим.

От доста време столичани нямаха успех срещу тим от зоната на плейофите, като вечерта им не започна добре. Ларс Елер откри към края на първата част, а въпреки чудесните изяви на Овечкин изравняването дойде едва към средата на следващия период. Руснакът успя да матира вратаря Кери Прайс, а не след дълго Ерик Феер извезе Кепитълс напред.

Преднината на домакините стигна два гола рано в третия период Джак Хилън отбеляза след втората асистенция на Никлас Бакстрьом в мача, а последните 4 минути бяха доста напечени за Нойвирт заради второто попадение на Елер.