Александър Овечкин изравни рекорда по отбелязани голове при числено предимство в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), но Кейлъб Джоунс заби първата си шайба за сезона и Чикаго надви Вашингтон с 5:4. Защитникът вкара 1:21 минути след началото на продължението.

Вашингтон намали чрез Конър Шийри едва три секунди преди края на редовното време, но Джоунс бе точен на добавка в допълнителната част и Чикаго грабна двете точки.

Овечкин пък се разписа във втората третина за Капс с 274-ия гол в кариерата си при числено предимство и изравни Дейв Андрейчук на върха в класацията за шайби при пауърплей, но Чикаго отговори с три гола в рамките на 34 секунди. След като Ларс Елер обаче изравни отново в третата част, Алекс ДеБринкет преодоля Иля Самсонов от нов пауърплей 5 минути преди последната сирена.

Макензи Ентуисъл и Филип Курашов също вкараха за Блекхоукс, Брендън Хагел записа две асистенции, а Марк-Андре Флюри отрази 42 удара. Овечкин, Елер и Шийри пък записаха по гол и асистенция за Капс, които спечелиха три от последните си четири мача. Даниел Спронг също вкара и Ти Джей Оши завърши с две асистенции.

Каапа Како отбеляза два гола, включително победния 2:18 минути преди края, а Ню Йорк Рейнджърс победи с 3:2 Аризона. Майка Зибанеджад добави два гола и асистенция за нюйоркчаните, Крис Крайдър записа три асистенции, а Кийт Кинкайд спаси 29 удара на вратата на Рейнджърс.

Трой Тери отбеляза 18-ия си гол за сезона и Анахайм победи с 4:1 Сиатъл за четвъртия си успех в пет мача. Тревър Зеграс, Дерек Грант и Сам Карик също се разписаха за Дъкс, които водят в Тихоокеанската дивизия на НХЛ.