Звездата на Вашингтон Кепитълс Александър Овечкин изигра много силен мач при победата на своя тим с 6:2 над гостуващия Ню Йорк Айлъндърс в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Руснакът пропусна мачовете на столичани през последните 8 дни заради контузия и преди двубоя се пошегува, че отборът не се нуждае от него, но присъствието му на леда определено се усети. Крилото заби два гола и подаде за друг, заради което заслужено бе избран за играч на мача.

Първият период на мача бе по-силен за гостите, които излязоха напред с попадение на своя основен нападател Джон Таварес. Втората третина обаче уби надеждите на нюйоркчани, които инкасираха цели пет гола в мрежата си. Джон Карлсън и Овечкин доведоха нещата до 2:1 само в рамките на минута и половина и макар Кайл Окпосо да изравни скоро след това, последваха още два бързи гола във вратата на Евгени Набоков. Към края на периода Овечкин заби и второто си попадение, а във финалната част подаде на Том Уилсън, който оформи окончателното 6:2.