Красимир Анев се представи много добре в първия старт за Световната Купа в Остерзунд, Швеция. В индивидуалната дисциплина, той се класира на престижното 18 място от стартирали общо 98 биатлонисти, като един изстрел го лиши от влизане в топ 10. Краси повали 19 от 20-те мишени и остави зад себе си имена като Кристоф Шуман, Бьорн Фери, и дори олимпийския шампион от Ванкувър – Венсант Джей. Така Анев записа и първите си 23 точки за Световната купа.

Победител стана норвежецът Емил Свенсен, втори място зае съотборникът му Оле Ейнар Бьорндален, а трети остана Мартин Фуркад (Франция).

Останалите български биатлонисти заеха съответно: Владимир Илиев - 54 място с четири грешки в стрелбата, Мишо Клечоров зае 73 място, съответно с пет наказателни минути заради петте си грешки в стрелбата.

Във вчерашния индивидуален старт при дамите, Емилия Йорданова зае 56 място с три грешки в стрелбата, а Нина Кленовска остана 70-та след 4 наказателни минути. Така след първия старт България е на 14-то място за купата по нации при мъжете.

Днес е дисциплината спринт при жените, където участие ще вземат Емилия Йорданова и младата надежда Ния Димитрова. А утре при мъжете ще стартират Краси Анев, Владимир Илиев и Мирослав Кенанов.