Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 44 спасявания, а Ню Йорк Рейнджърс победи като гост Торонто с 2:1 след продължение и прекъсна серията си от пет поредни загуби в първенството на НХЛ.

Павел Бучневич даде аванс на Рейнджърс с гол в третата част, а Райън Стром донесе победата, след като беше точен 1:48 минута след началото на продължението. Зак Хайман отбеляза попаденията за Торонто, а Фредерик Андерсен отрази 26 удара.

Сент Луик победи като домакин лидера в класирането на редовния сезон Тампа Бей с 4:3 и сложи край на серията от седем поредни успеха на съперника.

За победителите точни бяха Робърт Томас, Александър Стеен, Владимир Тарасенко и Брейдън Шен. Домакините вкараха три шайби в рамките на 75 секунди преди първия период. За Тампа Бей се разписаха Алекс Килорн, Брейдън Пойнт и Стивън Стамкос.

Бостън спечели със 7:3 срещу Флорида и си осигури участие в плейофите на НХЛ. Бостън е на второ място в Източната конференция със 101 точки от 75 мача. Това е вторият отбор на Изток, който се класира за плейофите след лидера Тампа Бей.

Колорадо победи Чикаго с 4:2 и записа четвърти пореден успех. Брендън Галагър реализира два пъти и добави асистенция, а Монреал спечели срещу Бъфало със 7:4 и постигна трета поредна победа.
Макс Томи и Томаш татар добави по гол и асистения за канадците. Вратарят Кари Прайс спаси 23 удара в седмия си пореден мач като титуляр за Монреал.

Каролина разгроми Минесота с 5:1, а с три гола на Кайл Конър Уинипег спечели срещу Нешвил с 5:0.

Ню Джърси надделя над Аризона с 2:1 след дузпи, а Ню Йорк Айлъндърс спечели като гост на Филаделфия с 4:2 след две попадения на Джош Бейли.

Отава победи Едмънтън с 4:3 след гол на Брейди Ткачук 2:09 минути на продължението.

Питсбърг надделя над Далас с 3:2 след две попадения на Джаред Маккан.

Лас Вегас загуби домакинството си на Детройт с 2:3 след продължение, а Лос Анджелис спечели срещу Анахайм с 4:3 след дузпи.