Отава Сенатърс спечели първата среща от финалите в Източната конференция на НХЛ, надделявайки над Питсбърг с 2:1 след продължение като гост. Боби Райън вкара решителния гол в 4:59 минута на продължението. Втората среща е в понеделник, отново в Питсбърг.

Нешвил взе първата среща от финала на Западната конференция

Райън получи шайбата около центъра, премина през защитника на домакините Оли Маата преди да я прати с отсечен бекхенд в мрежата на Марк-Андре Фльори. Гостите откриха резултата в първата третина, като Райън асистира на Жан-Габриел Паго, който даде аванс на отбора от канадската столица.

В края на третата част пък Евгений Малкин се разписа за 1:1 и прати мача в продълженията. Но и без този гол защитаващите титлата си от миналата година Пингвини нямаха сили да се противопоставят, а вратарят им Фльори трябваше да спасява 33 удара.

"Аз знам, че в такава ситуация се стреля и вкарах. От дълги години играя в НХЛ, но сега имаме шанса да направим нещо наистина голямо като отбор", доволен е авторът на победния гол за Отава./БТА