НСА надделя над ЦСКА с 4:3 след продължение (1:0, 0:1, 2:2, 1:0) и си осигури първото място след първия кръг от националния шампионат по хокей на лед, който се зачита и като турнир за купата на България, с което "студентите" спечелиха трофея.

Победното попадение реализира Александър Гацев в средата на 10-минутното добавено време. Отличен мач направи вратарят на НСА Юри Грошев, който направи 45 спасявания. Стражът на "армейците" Иван Стойнов също се представи много силно и отрази 33 удара.

Емил Залеев даде аванс на "студентите" през първата третина при числено намален състав, но през втората част капитанът Иван Ходулов изравни резултата при числено предимство на леда.

Третият период започна с два гола в полза на НСА, но ЦСКА намали с гол на чеха Ник Ланг, а секунди преди края Ангел Джоров изравни при числено предимство шестима на на четирима, след като "червените" извадиха вратаря си от игра.

В продължението капитанът на Ходулов беше отстранен за 2 минути заради задържане със стик и Гацев се разписа при числен превес.

Така НСА постигна втори ценен успех през седмицата, след като във вторник надделя и над защитаващия титлата си Ирбис-Скейт със 7:2.

"Труден мач! Имаше натрупана умора заради двата изиграни мача през два дни. ЦСКА ни надигра през втората третина. Успяхме да стигнем победата, независимо че дойде след продължение. Още не сме фаворити за титлата. Претенденти са три отбора - ние, Ирбис и ЦСКА", коментира играещият треньор на НСА Станислав Кънчев.

Наставникът на "червените" Кирил Ходулов пък съжаляваше за пропуснатите възможности.

"Не успяхме да си реализираме положенията. Изпуснахме инициативата в средата на третата третина, след това показахме характер и класа и затова успяхме да изравним. В продължението имахме инициативата, но наказаха наша грешка. Не съм напълно доволен от играта ни, особено през първата третина", каза Ходулов.