НСА се наложи над шампиона Ирбис-Скейт с 4:3 след изпълнение на дузпи и нанесе първо поражение на съперника за сезона в Държавното първенство по хокей на лед.

Ирбис, който допусна едва второто си поражение в последните пет години на национално ниво, остава лидер в класирането с 19 точки, с две точки повече от "Студентите". ЦСКА е трети с 12 точки.

Томислав Георгиев даде аванс на защитаващите титлата си 2:59 минути преди края на първата третина при числено намален състав.

НСА реализира обрат през втората част след попадения на Станислав Кънчев (33:12 минута) и Константин Лавренов (36:32) при числено предимство.

Капитанът Мартин Бояджиев изравни за Ирбис 1.2 секунди преди сирената отново при ситуация с числен превес.

Александър Гацев пак даде аванс на НСА в 8:18 минута на третата маст, но Мартин Наков успя да изравни 5:47 минути преди края.

В продължението, което се проведе във формат трима на трима, гол не падна. Така се наложи изпълнението на дузпи. При наказателните удари Емил Залеев се разписа два пъти за НСА, а Веселин Диков единствен беше точен за Ирбис.

Диков изравни при петите опити, но веднага след това удари греда, а Залеев пак вкара и "Студентите" ликуваха.