Новобранецът Мат Гилрой вкара първия гол в своята кариера, с който неговият отбор Ню Йорк Рейнджърс победи с 3:2 като гост Ню Джърси в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Защитникът, излязъл от Бостънския университет тази година, бе точен 2:10 минути преди края на втората част за втората поредна победа на Рейнджърс, белязала най-лошия старт на сезона за Дяволите от 2001-а година насам.

Домакините все пак започнаха по-добре с бърз гол на Роб Нидермайер за 1:0, който наниза шайбата в мрежата на Хенрик Лундквист след само 1:10 минути игра. Друг млад защитник на Рейнджърс - Майкъл Дел Сото, който играе втори мач за отбора си, изравни с втория си гол за сезона след още пет минути игра на леда.

Травис Заяч помогна на Дяволите да поведат отново в резултата малко след преполовяването на първата третина, но Алеш Коталик бе точен за новото равенство от 2:2, което дойде малко преди последната сирена за частта. Почти 20 минути игрово време по-късно Гилрой успя да вкара последния гол в мача във вратата на Мартин Бродюр, с което оформи крайното 3:2 за Рейнджърс в дербито на Атлантическата дивизия.

Хенрик Лундквист записа 16-ата си победа над Дяволите в своята кариера, след като спаси 25 шайби и остана само с девет загуби срещу съперника. Мартин Бродюр пък спаси 23 удара към вратата си, след като преди два дни стана едва вторият вратар в историята, изиграл над 1000 мача в активната си кариера. Другият е легендарният страж на Монреал и Колорадо - Патрик Рой.

В друга среща от деня отборът на Кълъмбъс победи като гост Ванкувър с 5:3, след като съумя да преодолее гол пасив още в началото. Хенрик Седин изведе домакините напред, но четири безответни гола на Антоан Верме, Кристиан Хуселиус, Ростислав

Клесла и Никита Филатов обърнаха развоя в полза на Кълъмбъс. Кристиан Ерхоф и Уили Мичъл върнаха два гола за Ванкувър, но четири минути преди края Федор Тиутин оформи крайното 5:3.