Носителят на купа "Стенли" Чикаго спечели с 3:2 след  продължение при гостуването си на Сейнт Луис и поведе с 3:2  победи в серията от първия кръг в Западната конференция на  Националната хокейна лига.

Капитанът Джонатан Тейвс реализира важния гол в 7:36 минута  на допълнителното време. Гостите на два пъти повеждаха чрез Мариан Хоса и Бен Смит, но Ти Джей Оши и Алекс Пиетранджело изравняваха.

Двамата вратари Кори Крофърд (Чикаго) и Райън Милър (Сейнт  Луис) завършиха с по 27 спасявания.

Райън Гецлаф и Кори Пери се отличиха с по гол и две  асистенции, а Анахайм разгроми гостуващия Далас с 6:2, за да  поведе с 3:2 победи в серията от първия кръг на елиминациите на  Запад.

Матьо Перо също се отличи с попадение и асистенция, а Ник  Бонино, Рикард Ракел и Якоб Силфверберг също вкараха за успеха.  Вратарят Фредрик Андерсен допринесе с 34 спасени удара.Джейми Бен и Шон Хоркоф се разписаха за Далас.

Филаделфия надделя с 2:1 над гостуващия Ню Йорк Рейнджърс и  изравни серията от Източната конференция на 2:2 успеха.

Якуб Ворачек отбеляза решаващия гол в 7:22 минута на втората част при числен превес, а вратарят Стийв Мейсън направи силен  мач с 37 спасявания при първата победа в кариерата си в  плейофите.

Доминик Муур изведе Ню Йорк напред в 4:38 минута, но Мат  Рийд изравни малко повече от четири минути по-късно./БТА