Отборът на Норвегия в състав Ан Кристин Флатланд, Солвейг Рогстад, Ханс Мартин Гидрем и Александър Ос спечели смесената щафета в корейския зимен център Пьончанг, последен старт от седмия кръг за Световната купа по биатлон.

Въпреки двете наказателни обиколки, норвежците заеха първото място с време от 1.13:39,2 часа (2 наказателни обиколки, 7 допълнителна патрона).

На последния пост Александър Ос от трета позиция успя да изпревари съперниците си от Италия и Франция и изведе Норвегия до големия успех.

Втори само на 4,1 секунди (0; 10) се нареди квартетът на Италия (Микела Понца, Катя Халер, Лоран Вийермоз и Кристиан де Лоренци).

Трети на 4,2 секунди (0; 8) пък се класира четворката на Франция (Жули Караз-Колен, Полин Макабие, Симон Фуркад и Алексис Бьоф).

В състав от млади биатлонисти Русия (Оксана Неупокоева, Анна Кунаева, Андрей Прокунин и Андрей Маковеев) остана извън призовата тройка - четвърто място на 14,3 секунди (0; 10).