Германката Магдалена Нойнер си осигури Световната купа по биатлон. Двукратната олимпийска шампионка Нойнер триумфира с трофея за трети път след 2008 и 2010 година.

„За мен беше голяма мечта да спечеля три пъти Световната купа. Радвам се, че я постигнах“, заяви 25-годишната Нойнер.

Германката днес финишира четвърта в преследването на 10 километра в руския зимен център Ханти-Мансийск и вече е недостижима на върха на генералното класиране преди последното състезание за сезона в неделя.

„Това със сигурност е най-щастливото ми четвърто място“, коментара с усмивка Нойнер.

За германката масовия старт на 12,5 километра утре ще бъде и последната надпревара в кариера й. Както е известно, тя обяви, че спира с професионалния спорт след края на сезона. Нойнер е рекордьорка с 12 световни титли и има общо 34 победи за Световната купа досега.