Ню Джърси поведе с 2:1 победи в плейофната серия срещу Каролина, след като в мач номер 3 се наложи с 3:2 след продължение.

Травис Заяц реализира победния гол за Девилс в петата минута на продължението. Зак Парис откри резултата за Ню Джърси, а след това асистира и за победното попадение на Заяц. В другия плейоф от Източната конференция Филаделфия разби Питсбърг с 6:3 и намали резултата в серията на 1:2.

Саймън Гейн вкара два гола за успеха на "летящите", а водещият голмайстор в редовния сезон Джеф Картър вкара първия си гол в плейофите. Майк Ричардс също вкара първото си попадение в серията, веднъж се разписаха Клод Жиро и Джаред Рос.

За Питсбърг два гола вкара Евгений Малкин, а един - Роб Скудери. На Запад, Ванкувър победи Сейнт Луис с 3:2 и поведе с 3:0 в серията. Стив Бърниър вкара победния гол за Ванкувър при числено превъзходство в началото на третия период. Ванкувър може да спечели серията още утре, ако победи и в четвъртия мач.