С гол на Патрик Елиас 58 секунди преди края на продължението Ню Джърси Девилс победи Тампа Бей Лайтнинг с 2:1 и се изкачи на първо място в Източната конференция на НХЛ. Дяволите събраха 84 точки, с една повече от преследвачите си Монреал и Питсбърг.

Зак Парис изведе Ню Джърси напред в резултата след асистенция на Елиас през първата третина, но късно във втората част Мишел Уле изравни за гостите. Мартин Бродьор спря 21 шайби за 37-ата си победа през сезона. Вратарят на Тампа - Кари Рама спаси 31 удара.

Ерик Кристенсен отбеляза единствената дузпа за победата на Атланта Трашърс над Минесота Уайлд с 3:2. Иля Ковалчук спаси отбора си и го изпрати в продълженията с 44-ия си гол, който дойде 45 секунди преди последната сирена в мача.

Сан Хосе Шаркс постигна осма поредна победа, след като се наложи над Чикаго Блекхоукс с 3:2. Патрик Марло отбеляза победния гол за акулите след 14 минути игра във втората третина, а резултатът се запази 3:2 до самия край за шестата поредна победа на Сан Хосе като гости.

Джей Пи Дюмон отбеляза гол в средата на продължението за победата на Нешвил Придейтърс с 2:1 срещу домакина Калгари Флеймс. С тази победа хищниците се изравниха на първото място в дивизията си с Колорадо Аваланч.