Пред 26 000 зрители край пистата норвежката Тора Бергер спечели преследването на 10 километра с четири стрелби, валидно за световната купа по биатлон за жени. Тора Бергер финишира на първо място с една грешка в стрелбата и с време 28:50.9 минути пред Андреа Хенкел /Германия/ - на 37,7 секунди, Каиса Макарайнен /Финландия/ - на 59,3 секунди, и др.

Начело в класирането за световната купа по биатлон за жени след 12 от общо 26 състезания е Каиса Макарайнен /Финландия/ с 541 точки, следвана от Хелена Еколм /Швеция/ - 499точки, Андреа Хенкел /Германия/ - 454 точки, и др.

В класирането за малката световна купа на преследване след3 от общо 6 състезания лидер също е Каиса Макарайнен със 162 точки пред Хелена Еколм - 146 точки, и др.

Българката Нина Кленовска се класира на 56-то място с време 35:39,3 минути и 6 грешки в стрелбата на 6:48.4 минути след победителката Тора Бергер.

Днешното преследване завършиха 58 биатлонистки.